O knihovně

V knihovně je k dispozici přes 11 000 svazků beletrie a odborné literatury pro děti i dospělé. Zároveň je možno půjčit si i časopisy. V průběhu roku je náš knižní fond obohacen o svazky z výměnných souborů z Masarykovy veřejné knihovny ze Vsetína. Součástí těchto výměnných fondů jsou i CD s nahrávkami pohádek, většinou klasické české i světové literatury.

V současné době evidujeme cca 300 čtenářů, kteří si v loňském roce vypůjčili více než 7 000 titulů.

Deset nejpůčovanějších titulů v roce 2018: 1. Alena Mornštajnová: Hana, 2. Robert Bryndza: Do posledního dechu, 3. Radka Třeštíková: Bábovky, 4. Táňa Keleová –Vasilková: Vůně života, 5. Stefan Ahnhem: Oběť bez tváře, 6. Kim Hooper: Lidé, kteří mě znali, 7. Fredrik Backman: Medvědín, 8. Katja Kettu: Porodní bába, 9. Chancellorová Bryn: Sycamora, 10. Anders de la Motte: Konec léta

Mimo knih půjčujeme taky některé časopisy a deskové hry. Mezi nejpůčovanější časopisy patří Rozmarýna, Krásný rok, Moje psychologie, Receptář, Xantypa, Naše historie a Zdraví. Z deskových her patří mezi nejoblíbenější Ubongo, Qwirkle, Párty alias Velká sázka, Osadníci z Katanu.

Součástí knihovny je i Informační centrum pro turisty. Zde si můžete koupit drobné upomínkové předměty, mapy, pohledy a nabízíme také knihy o Valašsku.