O knihovně

V uplynulém roce navštívilo naši knihovnu 5 879 registrovaných čtenářů, kteří si vypůjčili dohromady 9 037 svazků. Kromě čtenářů přicházejí do knihovny a informačního centra také zájemci o internet či turistické informace, divadelní představení v uplynulém roce navštívila také skoro tisícovka diváků a všech návštěvníků dohromady bylo asi 12 000.
V knihovně je k dispozici přes 13 000 svazků beletrie a odborné literatury, také půjčujeme časopisy – především dětské a časopisy o životním stylu. V průběhu roku je náš knižní fond obohacen o svazky z výměnných souborů z Masarykovy veřejné knihovny ze Vsetína. Součástí těchto výměnných fondů jsou i CD s nahrávkami pohádek a většinou klasické české i světové literatury.

V loňském roce se nejčastěji půjčovaly časopisy Moje psychologie, Receptář a Zdraví, prezenční výpůjčky jsou především stolní hry - nejúspěšnější byly Ubongo, Párty alias Velká sázka a Zlaté Česko, z knižních titulů byl největší zájem o Talisman, Poslední aristokratku a Manželovo tajemství.

V informačním centru si můžete koupit drobné upomínkové předměty, mapy, pohledy a nabízíme také knihy o Valašsku – nejnovější kniha "Jiskřičky naděje - Vzpomínky Jiřiny Gryczové-Koláčkové".